Doplněk stravy

Cesta, jak překonat únavový syndrom, spočívá v odpočinku a doplnění živin

Potkat může kohokoli z nás. Není ho snadné určit, ale ať už se snažíte bojovat s dočasnou únavou, nebo hledáte způsob, jak překonat únavový syndrom jako stanovenou diagnózu, řídit se můžete podobnými doporučeními: zaměřit se na spánek a odpočinek, a doplňovat vitamíny a minerály.

Cesta, jak překonat únavový syndrom, spočívá v odpočinku a doplnění živin

Co je vlastně únavový syndrom?

Pojem únavový syndrom známe spíše z posledních pár let. Zatím se přesně neví, zda jde jen o soubor několika nepříjemných reakcí těla, nebo o stav, který zaručeně předchází vážnější chorobě. Protože má mnoho neurčitých projevů, které se u lidí liší, a které se snadno dají zaměnit, není jednoduché diagnózu stanovit. Cesta, jak překonat únavový syndrom, bývá spletitá, ale ne nemožná. Jestliže vás trápí dlouhodobé napětí a vyčerpání, musíte pro sebe něco udělat. 

Je únavový syndrom psychosomatický?

O tom, že náš psychický a fyzický stav spolu souvisejí, už není pochyb. V případě únavového syndromu to platí dvojnásob. Pokud hledáte způsoby, jak překonat únavový syndrom, rozhodně se zaměřte na obojí. Ztráta fyzické kondice přirozeně přináší špatnou náladu, a nepříjemné úzkosti a pocit vyhoření jdou ruku v ruce s projevy na tělesné schránce. Když se vám podaří zlepšit stav jednoho, bude vám lépe i v té druhé oblasti.

Bojujte všemi prostředky

Základem všeho je klid a odpočinek. Úplně nový způsob života. Únavový syndrom postihuje osoby v produktivním věku, a často je důsledkem stresu a přetížení. Tělo nám dává varovný signál, že je třeba něco hodně změnit, jinak bude zle. Cesta, jak překonat únavový syndrom, spočívá v odstranění stresorů a věcí, které nám ho způsobily. Spěte nejméně 8 hodin denně, odpočívejte pasivně i aktivně. A odpočívejte fyzicky i duševně. K tomu přidejte vitamíny a minerály, které vám nejspíš mohou chybět

Jak tedy překonat únavu?

Imunitní systém nás chrání před neduhy všeho druhu. Únavový syndrom představuje pro organismus zátěž a oslabení, proto je potřeba doplňovat vitamín C a vitamín D, které napomáhají k posílení imunity. Nezapomínejte ani na minerály, jejichž spotřeba při zátěži organismu stoupá. Hořčík a zinek patří mezi ty nejzákladnější. Vyzkoušet můžete i další přírodní prostředky, které podpoří duševní pohodu, pomůžou dodat energii, a zároveň bojují proti únavě. Mezi ně patří ženšen – jeden z nejsilnějších rostlinných pomocníků pro vitalitu. 

Proman balení

ProMan PLUS

Přirozená podpora mužnosti

* platíte pouze poštovné a balné 49 Kč


Vaše komentáře

Vložte svůj komentář:

  • {{ myComment.createdAt }}

    {{ myComment.name }}:

    {{ myComment.text }}

  • {{ comment.createdAt }}

    {{ comment.name }}:

    {{comment.text}}

Vložte svůj komentář:

©2023 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odesílá se

Vyzkoušejte ProMan PLUS ZDARMA*

*platíte pouze poštovné a balné 49 Kč, nic víc. Vaše zkušební balení obdržíte rovnou do vaší schránky.

Načítám formulář

NaturaMed se vyplatí ve všech směrech!

NaturaMed se vyplatí ve všech směrech!

Oleksandr Hlazachev, Kladno

Větší výkonnost díky ProMan PLUS

Větší výkonnost díky ProMan PLUS

Filip Sviták, České Budějovice

Chyběla mi životní energie, tak jsem začal hledat řešení

Chyběla mi životní energie, tak jsem začal hledat řešení

Mgr. Jiří Dohnal, Valašské Klobouky