Doplněk stravy

Co pomáhá na stres? Doplňte minerály a vsaďte na bylinky

Náročná práce a zodpovědnost za celou rodinu dá někdy pořádně zabrat. Většinou je právě na vás „být hlavou“ celé rodiny. I když se to nahlas moc neřeší, i muži jsou vystaveni psychické zátěži, která je může dostat do nepohody. Přečtěte si, co pomáhá na stres dlouhodobě:

Co pomáhá na stres? Doplňte minerály a vsaďte na bylinky

V prvé řadě je důležité vědět, co je to stres:

Stres, eustres a distres – co prosím?

Jistě jste během svého života zažili situaci, kdy jste cítili duševní vypětí či nerovnováhu. Přijde vždy, když před námi čelí nějaká výzva, změna, hrozba či nebezpečí. Že jste o eustresu a distresu nikdy neslyšeli? Jednoduše řečeno se jedná o druhy stresu. 

 • Eustres si můžeme představit jako pozitivní zátěž, zkrátka ten zdravý stres, který nás motivuje k lepším výkonům a překonáváním překážek. 
 • Distres je naopak negativní nadměrná zátěž, s kterou je za potřebí něco dělat.

Není radno ho podceňovat

Dlouhodobý stres zcela jistě ovlivňuje náš organismus a může negativně působit nejen na zdraví duševní, ale také fyzické. Proto bychom ho neměli brát na lehkou váhu. Pokud ale čtete tyto řádky, pravděpodobně jste odhodlaní se stresem něco dělat. A to je dobře! 

Přečtěte si, co pomáhá na stres:

Relax povolen

Naučte se relaxovat a dopřejte si každý den alespoň chvilku pro sebe. Je jen na vás a vašich časových možnostech, jakou formu relaxu si zvolíte. Odpočinout si můžete při poslechu oblíbené hudby, kutění nebo třeba běhu v přírodě.

Rady dědka kořenáře

Slyšeli jste o meduňce? Tato bylinka s jemnou citronovou vůní je skvělá na zklidnění i spánek. Dáte-li si jeden šálek před spaním, uvidíte, že se vyspíte jako miminko. Pokud vám vysedávání u čaje není zrovna po chuti, zkusit můžete i bylinkové tinktury. Kromě meduňky je na psychickou pohodu i klidné spaní vhodná například třezalka, mateřídouška nebo kozlík. Velice dobře působí kombinace s ženšenem, který povzbuzuje mysl a duševní zdraví v několika rovinách

Cesta vede přes vitamíny a minerály

Zinek, hořčík, selen a vitamín B patří mezi prověřené pomocníky, které přispívají k normální psychické činnosti a odolnosti. Pokud hledáte něco, co pomáhá na stres, minerály byste rozhodně měli pravidelně doplňovat.  A kromě toho mají také spousty dalších pozitivních účinků na lidský organismus.

Aby bylo jejich užívání snazší, snažte se najít produkt, který bude obsahovat všechny zmíněné vitamíny a minerály a ideálně výtažky z rostlin, jako je právě zmíněný ženšen. 

Proman balení

ProMan PLUS

Přirozená podpora mužnosti

* platíte pouze poštovné a balné 49 Kč


Vaše komentáře

Vložte svůj komentář:

 • {{ myComment.createdAt }}

  {{ myComment.name }}:

  {{ myComment.text }}

 • {{ comment.createdAt }}

  {{ comment.name }}:

  {{comment.text}}

Vložte svůj komentář:

©2023 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odesílá se

Vyzkoušejte ProMan PLUS ZDARMA*

*platíte pouze poštovné a balné 49 Kč, nic víc. Vaše zkušební balení obdržíte rovnou do vaší schránky.

Načítám formulář

NaturaMed se vyplatí ve všech směrech!

NaturaMed se vyplatí ve všech směrech!

Oleksandr Hlazachev, Kladno

Větší výkonnost díky ProMan PLUS

Větší výkonnost díky ProMan PLUS

Filip Sviták, České Budějovice

Chyběla mi životní energie, tak jsem začal hledat řešení

Chyběla mi životní energie, tak jsem začal hledat řešení

Mgr. Jiří Dohnal, Valašské Klobouky