Doplněk stravy

Jak podpořit testosteron? Užívejte zinek!

Uveďme ale věci na pravou míru: hledáte možnosti, jak zvýšit testosteron? Buďte opatrní. Přirozenou a bezpečnou cestou bohužel hladina testosteronu zvýšit nejde. To je možné jen pod lékařským dohledem v rámci hormonální léčby.

Jak podpořit testosteron? Užívejte zinek!

Je ale možné zaměřit se na udržení hladiny testosteronu a podpořit jeho tvorbu. A k tomu se hodí jak rostlinné výtažky, tak některé minerály, kterým jednoznačně vévodí zinek. 

Zinek pomáhá udržet hladinu testosteronu

Testosteron je hormon odpovědný za mužské zdraví. Hraje roli nejen v otázce reprodukce a prostaty. Hladina testosteronu se projeví na našem vzhledu, chování i náladě. Bohužel se v dnešní době chováme spíš tak, že hladina testosteronu klesá: málo spíme, s jídlem se odbýváme, a sedavé zaměstnání nekompenzujeme aktivním pohybem. 

Pro hladinu testosteronu je nezbytný zinek. V mládí s tím není až takový problém, protože se testosteronu tvoří dost. Po třicítce ale tvorba klesá. Každý rok řádově o pár procent. Snížená tvorba testosteronu se projeví únavou, podrážděností a fyzickou i duševní vyčerpaností. 

Pozor na ztráty zinku - jako jiné minerály se odplavuje pocením a pokud máte hodně fyzické aktivity, potřebuje ho tělo větší množství pro regeneraci. 

Zinek má spoustu dalších skvělých vedlejších účinků:

Z předchozích řádků se může zdát, že zinek je minerálem ryze pro muže. To ale není pravda, je ohromně prospěšný i pro ženy. Podílí se na metabolismu cukrů, tuků a bílkovin, a chrání naše buňky před škodlivinami. Je důležitý pro kosti, svaly, a krásnou pokožku, vlasy i nehty. Největším benefitem je bezesporu podpora imunity, a protože obecně méně jíme potraviny bohaté na zinek, je fajn dopřát si ho v doplňku stravy. 

Ústřice, houby i dýňová semínka

To jsou potraviny bohaté na zinek. Jako zdroj zinku se hodí i hovězí maso. Vždy ale popřemýšlejte, kolik jste dané potraviny schopni sníst, a tím pádem kolik zinku přijmete. Pro podporu tvorby testosteronu je určitě skvělé kombinovat zinek s dalšími minerály a vitamíny, které povzbudí mužské zdraví. Je to hlavně selen, vitamíny skupiny B a vitamín D

Přečtěte si také náš článek, kde se zabýváme doporučenou denní dávkou zinku.
 

Proman balení

ProMan PLUS

Přirozená podpora mužnosti

* platíte pouze poštovné a balné 49 Kč


Vaše komentáře

Vložte svůj komentář:

  • {{ myComment.createdAt }}

    {{ myComment.name }}:

    {{ myComment.text }}

  • {{ comment.createdAt }}

    {{ comment.name }}:

    {{comment.text}}

Vložte svůj komentář:

©2023 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odesílá se

Vyzkoušejte ProMan PLUS ZDARMA*

*platíte pouze poštovné a balné 49 Kč, nic víc. Vaše zkušební balení obdržíte rovnou do vaší schránky.

Načítám formulář

NaturaMed se vyplatí ve všech směrech!

NaturaMed se vyplatí ve všech směrech!

Oleksandr Hlazachev, Kladno

Větší výkonnost díky ProMan PLUS

Větší výkonnost díky ProMan PLUS

Filip Sviták, České Budějovice

Chyběla mi životní energie, tak jsem začal hledat řešení

Chyběla mi životní energie, tak jsem začal hledat řešení

Mgr. Jiří Dohnal, Valašské Klobouky