Doplněk stravy

Jak získat testosteron? Jeho tvorbu podpoří zinek

Úbytek testosteronu mnoho mužů pozná na své náladě i tělesné schránce. I když jde o přirozenou známku stárnutí, málokdo se s tím smíří. Přečtěte si, jak získat testosteron a podpořit jeho tvorbu:

Jak získat testosteron? Jeho tvorbu podpoří zinek

Víte, co všechno ovlivňuje testosteron? 

Testosteron je mužský pohlavní hormon, nicméně určité množství mají v těle i ženy. Nejvyšší hladina testosteronu je u mužů během puberty. Ovlivňuje tvorbu spermií a jednoduše řešeno i typicky mužský vzhled – množství svalové hmoty, ukládání podkožního tuku, ale i povahové rysy jako je soutěživost nebo vůdčí schopnost. 

S věkem hladina testosteronu přirozeně klesá. Příroda předpokládá, že muž už splnil svou biologickou funkci. Nepočítá však s tím, že lidský život se od pravěku velice změnil. Muži dnes ve třiceti letech rodinu teprve zakládají, mají před sebou mnoho let v práci a čeká je pravděpodobně i zajištění vlastního bydlení. Vyčerpání a ztráta kondice se tedy opravdu nehodí!

Úbytek testosteronu často znamená úbytek sil

A to jak fyzických, tak duševních. Na druhé misce vah pak stojí nároky společnosti a rodiny, které muž musí plnit. Nabízí se otázka, jak získat testosteron, abychom tuto součást stárnutí zvládli překonat? 

Bylo by až příliš jednoduché sehnat si testosteron v tabletách a jednoduše si doplnit jeho hladinu. Pokud byste snad na takový produkt narazili, rychle od něj utíkejte pryč! Nemůže být ani zdravý, ani bezpečný. Svépomocí však můžeme podpořit tvorbu testosteronu – velký vliv má kvalitní spánek, protože právě během něj se tvoří nejvíc tohoto hormonu. A pak je tu ještě zinek: minerál pro celkové mužské zdraví.

Zinek se podílí na udržení hladiny testosteronu

Navíc přispívá k normální plodnosti a k udržení rozmnožovacích schopností. Věděli jste, že spousta lidí má zinku málo? Je to dané tím, že potraviny bohaté na zinek se v jídelníčku objevují málo. Zinek samozřejmě potřebují i ženy. O něco důležitější je přece jen pro muže – podporuje totiž i zdraví prostaty a podílí se na metabolismu cukrů, tuků a bílkovin. Oceníte i jeho vliv na stav kostí a svalů. 

Velké množství zinku najdeme např. v ústřicích. Dále jsou to nejrůznější ořechy, semínka a luštěniny. Problémem je, že když už tyto potraviny do jídelníčku zařadíme, je jich jen malé množství a určitě se tam neobjeví každý den.

Proto doporučujeme zinek doplňovat formou doplňků stravy. Pokud byste měli užívat jediný minerál pro podporu mužského zdraví, je to právě zinek!

Zinek je vynikající v kombinaci s rostlinnými výtažky, které pomáhají bojovat s příznaky nedostatku testosteronu. S únavou zatočí ženšen, mysl povzbudí rozchodnice růžová. Vynikající jsou také vitamíny skupiny B. Hledejte produkt, který je obsahuje všechny, a máte vyhráno!
 

Proman balení

ProMan PLUS

Přirozená podpora mužnosti

* platíte pouze poštovné a balné 49 Kč


Vaše komentáře

Vložte svůj komentář:

  • {{ myComment.createdAt }}

    {{ myComment.name }}:

    {{ myComment.text }}

  • {{ comment.createdAt }}

    {{ comment.name }}:

    {{comment.text}}

Vložte svůj komentář:

©2022 NaturaMed Pharmaceuticals s.r.o.
Odesílá se

Vyzkoušejte ProMan PLUS ZDARMA*

*platíte pouze poštovné a balné 49 Kč, nic víc. Vaše zkušební balení obdržíte rovnou do vaší schránky.

Načítám formulář

Větší výkonnost díky ProMan Plus

Větší výkonnost díky ProMan Plus

Filip Sviták, České Budějovice

NaturaMed se vyplatí ve všech směrech!

NaturaMed se vyplatí ve všech směrech!

Oleksandr Hlazachev, Kladno

Chyběla mi životní energie, tak jsem začal hledat řešení

Chyběla mi životní energie, tak jsem začal hledat řešení

Mgr. Jiří Dohnal, Valašské Klobouky